Firmy a služby v obci

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

 

V OBCI DOLNÍ ŽIVOTICE PLATÍ ZÁKAZ PODOMNÍHO PRODEJE A NABÍDKY SLUŽEB dle Nařízení obce č. 1/2017 ze dne 11.9.2017

Odkazy

Města a obce online

Evropská databanka - informační operátor

Mikroregion Hvozdnice

Vesnice roku

Certifikát

Obec Dolní Životice - ekatalog.czMěstské, obecní úřady - ekatalog.cz

planujvylety.cz

 

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Obec Dolní Životice

Obec Dolní Životice leží 10 km jihozápadně od města Opavy v mírně zvlněném terénu kotliny, kterou protéká řeka Hvozdnice. Na podrobných horopisných mapách nese tato kotlina název obce, která se nachází v jejím nejnižším místě. Je to Stěbořická kotlina,  nejvyšší část vyššího horopisného celku- Nízký Jeseník.

Povrch obecního katastru, jehož osud tvoří řeka Hvozdnice, se zvedá směrem severním k plochému rozvodí mezi Hvozdnicí a potokem Velká, který protéká severní částí Stěbořické kotliny a směrem jihozápadním k severním svahům Polomské plošiny, která je součástí Nízkého Jeseníku. Nadmořská výška obce se pohybuje mezi 299 m (hladina Hvozdnice) a 360 m (jihozápad obce v blízkosti Životských Hor).

Obec se skládá ze dvou místní částí- Dolních Životic a osady Hertice. Katastrální území obce o výměře 2238 ha sousedí s katastry Jezdkovic, Stěbořic, Slavkova, Štáblovice, Mikolajic, Lhotky u Litultovic a Litultovic. Ke katastru obce Dolní Životice patří lokality Podlesí, osada HerticeNový Dvůr (dnes ulice U Sušárny).

Aktuality

18.05.2022

Prodej drůbeže, výkup kůží- pátek 20.května

Soukromá firma ROKUP bude v 11.40 hod prodávat před budovou úřadu nosné kuřice za 205 Kč, krmiva s vitamíny pro slepice a králíky, vitamínové doplňky pro drůbež. Výkup králičích kůží 25 Kč/ks.

Detail

18.05.2022

Prodej drůbeže- pátek 20.května

Studénka drůbež bude nabízet k prodeji různobarevné kuřice, chovné kohouty, krůty širokoprsní 12 týdnů bílé a bronzové, káčata, perličky, kalimery, holokrčky, husokáčata, housata, krmné směsi a vitamíny.

Detail

18.04.2022

Pomoc osobám ve finanční tísni spojené s růstem cen energií

Ministerstvo vnitra ČR nabízí pomoc osobám, které jsou v mimořádné finanční situaci v souvislosti s energetickou krizí.

Detail

14.04.2022

Změny v "kotlíkových dotacích"

Od 28.března 2022 došlo vzhledem k mezinárodnímu dění ke změnám v kotlíkových dotacích. Více k této problematice v letáku.

Detail

31.03.2022

Informace pro zájemce o zasílání hlášení rozhlasu na e-mail

Občané, kteří mají zájem o zasílání zpráv z hlášení místního rozhlasu, o obecních akcích a informací týkajících se dění v obci, si mohou vyplnit přiložený Souhlas s vedením e-mailové adresy u Obecního úřadu Dolní Životice a po jeho vyplnění zaslat sken zpět na obec@dolnizivotice.cz, popř. osobně při

Detail

22.05.2022

Fotbalové utkání- neděle 22.května

V neděli 22.května se odehraje na místní hřišti mistrovské utkání 23.kola okresního přeboru mužů mezi domácími FK Dolní Životice a hosty ze Závady. Začátek v 10.00 hod, občerstvení je zajištěno. Srdečně zvou fotbalisté.

Detail

28.05.2022

5.Setkání občanů Mikroregionu Hvozdnice- sobota 28.května

Pořádá Obec Dolní Životice se svými spolky a Mikroregion Hvozdnice. Zahájení turistické sezóny na trati Opava- Svobodné Heřmanice.

Detail