Firmy a služby v obci

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

 

V OBCI DOLNÍ ŽIVOTICE PLATÍ ZÁKAZ PODOMNÍHO PRODEJE A NABÍDKY SLUŽEB dle Nařízení obce č. 1/2017 ze dne 11.9.2017

Odkazy

Města a obce online

Evropská databanka - informační operátor

Mikroregion Hvozdnice

Vesnice roku

Certifikát

Obec Dolní Životice - ekatalog.czMěstské, obecní úřady - ekatalog.cz

planujvylety.cz

 

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Obec Dolní Životice

Obec Dolní Životice leží 10 km jihozápadně od města Opavy v mírně zvlněném terénu kotliny, kterou protéká řeka Hvozdnice. Na podrobných horopisných mapách nese tato kotlina název obce, která se nachází v jejím nejnižším místě. Je to Stěbořická kotlina,  nejvyšší část vyššího horopisného celku- Nízký Jeseník.

Povrch obecního katastru, jehož osud tvoří řeka Hvozdnice, se zvedá směrem severním k plochému rozvodí mezi Hvozdnicí a potokem Velká, který protéká severní částí Stěbořické kotliny a směrem jihozápadním k severním svahům Polomské plošiny, která je součástí Nízkého Jeseníku. Nadmořská výška obce se pohybuje mezi 299 m (hladina Hvozdnice) a 360 m (jihozápad obce v blízkosti Životských Hor).

Obec se skládá ze dvou místní částí- Dolních Životic a osady Hertice. Katastrální území obce o výměře 2238 ha sousedí s katastry Jezdkovic, Stěbořic, Slavkova, Štáblovice, Mikolajic, Lhotky u Litultovic a Litultovic. Ke katastru obce Dolní Životice patří lokality Podlesí, osada HerticeNový Dvůr (dnes ulice U Sušárny).

Aktuality

21.09.2022

Omezení provozu pošty: 26. - 29.září

Vedení pošty upozorňuje na omezený provoz v týdnu od 26. do 29.září z provozních důvodů.

Detail

21.09.2022

Dovolená praktického lékaře- 26. - 27.září

Praktický lékař MUDr. Skalička oznamuje pacientům, že v pondělí 26. a v úterý 27.září nebude z důvodu čerpání dovolené ordinovat. V pondělí zastupuje MUDr. Gebauer v Neplachovicích a v úterý MUDr. Šváb v Litultovicích. Po středečním svátku bude ordinace otevřena jako obvykle.

Detail

21.09.2022

Pojízdná čistírna peří- 29. - 30.září

Pojízdná čistírna peří bude přistavena v uvedených dnech od 8.00 do 18.00 hod pod místním hostincem. Čistí peří na počkání, šije prošívané deky, duchny, polštáře a dětské deky, dodává novou sýpkovinu. Opravíte zde všechny druhy deštníků, zakoupíte nové deštníky české výroby.

Detail

20.09.2022

Prodej drůbeže, výkup králičích kůží- pátek 23.září

Soukromá firma ROKUP bude nabízet k prodeji v 11:40 hod před budovou pošty nosné kuřice, krmiva s vitamíny pro slepice i králíky za 300 Kč a vitamínové doplňky pro drůbež. Bude vykupovat králičí kůže 25 Kč/kus.

Detail

19.09.2022

Opisy vodoměrů- od středy 21.září

Od středy 21.září budou v naší obci prováděny odečty vodoměrů. Odběratelé, kteří nebudou zastiženi, budou mít ve schránce informace o možnosti nahlášení stavu vodoměru.

Detail